Mary Kay

Thursday, November 18, 2010

Minu lugu

Mu emale meeldis alati  enda eest hoolitseda. Jälgisin lapsepõlvest saati,  kuidas ta iga päev kreeme kasutas ja ennast meikis. Loomulikult mõjutas see mind väga. 12aastaselt alustasin ma silmade ja huulte värvimist. Sel ajal ei olnud üldse lihtne kosmeetikat hankida, sellepärast värviti, millega iganes. Õnneks selleks ajaks, kui ma sain 16aastaseks, tuli meie linna tollal populaarse kosmeetikafirma ilukonsultant, kes õpetas mind kosmeetikat ja nahahooldust õigesti kasutama. Peale seda läksin ma koju ja ütlesin oma emale: “ Kui ma kunagi saaksin teha sama tööd, kui see ilukonsultant - siis ma oleksin maailm õnnelikum naine“.  Nagu teate, on sõnad materiaalsed.
Peale keskooli läksin ma õppima Tartu Ülikooli. Peale Tartu Ülikooli lõppetamist asusin elama Ameerika Ühendriikidesse saarele nimega Martha’s Vineyard, mis asub Atlandi ookeanis. Alguses ma sattusin tööle suure toidupoe lihaletti, kus lõikasin hommikust õhtuni vorsti ja juustu. See oli väga raske ja tüütu töö, aga mitte kunagi ei lubanud ma endal meikimata ja hoolitsemata välimusega tööle minna. Ükskord tuli minu juurde üks naine ja ütles: ’’ Tüdruk, mida tee siin teete? Mul on teie jaoks parem töö!” Ta rääkis mulle Mary Kay´st. See naine oli Crethen MacArthur, minu tulevane direktor. Ma nõustusin kohe konsultandiks hakkamisega, kuna teadsin, et kosmeetika sobib minule rohkem kui vorst. Kuna ma kedagi ei tundnud, siis minu esimesteks klientideks olid kaks naist lihaosakonnast. Nii ma alustasin Mary Kay klasside tegemisega. Minu kosmeetika-alane inglise keel oli alguses nõrk, aga ma ei loobunud klassidest, vaid pidev kogemus õpetas mind. Mary Kay klasside tegemine andis võimaluse tutvuda uute inimestega ja peale 6 aastat Ameerikas tervitasin peaaegu kõigi saare elanikega, kuna enamus neist olid minu kliendid.
            Kui praegu alustavad konsultandid kurdavad, et ei saa teha äri, kuna elavad väiksese kohas, siis ma räägin, kuidas ma hakkasin tööle konsultandina väiksel saarel (15 000 elanikku aastaringselt), kus oli juba 10 konsultanti ja direktor. Esimesele Mary Kay seminarile Ameerikas sõitsin koos oma tulevase mehega. Seal on spetsiaalne kava meestele, mis koosneb seminarist, kus esinevad rahvusvahelised direktorid ja Mary Kay president. Peale selle võivad  mehed valida erinevate meelelahutusprogrammide vahel, näiteks golf, kinostuudio külastus jne ning restoranide külatused, kus on võimalik suhelda teiste konsultantide kaasadega. Minu mees oli niivõrd positiivselt vaimustuses, et juba peaegu 10 aastat on ta minu suurim kaasaaitaja ja tugi.
            Mu esimene poeg sündis Ameerikas, sellest hoolimata jätkasin Mary Kay klasside läbiviimist. Võib julgelt öelda, et lapsekasvatamise ja Mary Kay saab probleemideta ühildada. See annab meeldiva vahelduse ja teenimisvõimaluse.
            Kui ma naasesin Eestisse 2007. aastal, sündis mul veel üks poeg ja ma juba teadsin, millest rääkida teiste emmedega - loomulikult Mary Kay´st!  Jätkasin iluklasside läbiviimist - imik süles - ja 1. jaanuarist 2008. sain direktoriks. Hetkel olen vanema direktori staatuses.
Seminar 2009/2009
           Nende aastatega olen teeninud firmas briljantsõrmuse, 3 briljantprossi ja  unelmate reisi Tenerifele. Eelmise aasta tulemuste põhjal krooniti mind Varssavis meie filiaali kuningannaks (Baltikum ja Poola).
            Juba 10 aastat töötan ma ka jumestajana. Ma alustasin pruudimeikide tegemisega Martha’s Vineyard´il, kuna see on pulmade pidamise populaarsuselt teine koht Ameerikas peale Las Vegast. Praegu viin läbi meigikursuseid ja teen ka eesti naisi ilusamaks!
            Jumestamine on minu suur kirg. Selle hetkega ei saa midagi võrrelda, kui naine vaatab peale jumestamist peeglisse ning ma tunnen rõõmu ja endaavastamist  koos temaga!

Darja Tamm

No comments:

Post a Comment